Potrzebujesz taniej, bezpiecznej i profesjonalnie wykonanej strony?

Zapraszam do kontaktu!

Git na dziś

git init tworzy folder .git czyli jednocześnie lokalne repozytorium.

Przydatne dodatki do Joomla! 2.5

Tags: Joomla | Joomla 2.5

Przegląd przetestowanych i pomocnych dodatków do Joomla! 2.5. Lista niezbędników i zestawy do konkretnych zastosowań np sklep, blog jak również tych opcjonalnych i bardzo przydatnych np. wersjonowanie artykułów.

 1. Przede wszystkim dodatki "niezbędne", w tym zabezpieczenia - opisane w artykule Instalacja Joomla! 1.7
  1. Zabezpieczenie panelu administratora http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/login-protection/15711
  2. Ulepszony edytor treści http://www.joomlacontenteditor.net/downloads
  3. Ukrywanie informacji o Joomla! w treści strony http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/seo-a-metadata/14368
 2. Sklep internetowy oparty o Joomla! 1.7
  Według naszych testów wewnętrznych najlepszym silnikiem sklepowym jest obecnie JoomShopping (http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/shopping-cart/5378). Wygrał przede wszystkim ze względu na możliwość podłączenia pluginów prawie w każdej akcji użytkownika, pełlne spolszczenie i prostotę obsługi. Testowanie dostępnych rozwiązań w toku.
 3. Strona firmowa
  Bardzo dobrym serwisem na którym można niedrogo znaleźć wyjątkowe strony internetowe jest http://www.gotowestrony.com/
 4. Newsletter
  W tej dziedzinie wygrał AcyMailing http://extensions.joomla.org/extensions/content-sharing/newsletter/10341 - warto zakupić wersję PRO, ponieważ daje bardzo duże możliwości i jest najbardziej dojrzałym komponentem tego typu. Dopisanie pluginów nie sprawia najmniejszego problemu.
 5. Forum
  Niewątpliwie obecnie najlepszym komponentem forumowym jest kunena forum http://extensions.joomla.org/extensions/communication/forum/7256 darmowe w pełni konfigurowalne, po polsku i z mnóstwem dodatków.
 6. Analiza ruchu
  Jak zaproponował Rafi i ja się pod tym podpisuje. Dwa niezależnie działające komponenty do monitorowania wizyt:
  1. AG Google Analytics http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/site-analytics/12097 komponent i plugin do monitorowania strony za pomocą Google Analytics. Dodatkowo dopisuje numer IP i nazwę użytkownika do śledzenia.
  2. j4age http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/site-traffic-statistics/11750 statystyki zbierane w naszej bazie danych. Bardzo fajnie można przeglądać ścieżki wizyt użytkowników. Oczywiście znamy IP i login. Należy zainstalować dodatkowo moduł lub plugin (jedno wystarczy). Uwaga na rozmiar bazy danych! Komponent jest zoptymalizowany, aby zapisywać tylko niepowtarzające się informacje, jednakże monitoring pojemności bazy jest wskazany.
 7. Wersjonowanie artykułów
  Często zdarza się, że podczas edycji artykułu część treści źle się sformatuje lub przez przypadek usunie. Świeżym użytkownikom Joomla! jak również tym bardziej zaawansowanym (którym takie błędy też się zdarzają) polecam dodatek wersjonujący artykuły przy każdym zapisie http://extensions.joomla.org/extensions/authoring-a-content/content-submission/6260.
 8. Szybkie wylogowanie
  Przydaje się, gdy chcemy mieć link do wylogowania w menu.  http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-access/login-redirect/17971 umożliwia właśnie takie zachowanie.